Консультпункт

«Умови оптимального розвитку творчих

здібностей дітей»

Шановні батьки!

Педагоги нашого дошкільного закладу  багато уваги приділяють  роботі по розвитку творчих здібностей дошкільників засобами художньо-естетичного виховання.

Творчі здібності дітей в садочку   розвивають­ся саме засобами  художньо-естетичного виховання на заняттях із зображувальної діяльності, музиці,художньо-мовленнєвій діяльності та в повсякденному житті.

Все виховання має бути позначене мис­тецтвом!

Маємо надію, шановні батьки, що кожен із вас, як і педагоги нашого садочка,  зацікавлений у розвитку творчих здібностей своїх дітей.

Творчі здібності — це здатність дивува­тися та пізнавати, вміння знаходити рішення у нестандартних ситуаціях, цілеспрямованість на відкриття нового та здібність до глибокого усвідомлення сво­го досвіду.

Здібності до зображувальної діяль­ності можна поділити на 4 групи:

·       Сприйняття творів мистецтва.

·       Вправність руки.

·       Образне мислення.

·       Уявлення.

Дослідження вчених довели, що са­мостійно дитина не в змозі оволодіти ес­тетичним сприйняттям, роботою з фарбу­ючими матеріалами. Без керуючої ролі дорослого дитина недостатньо відчуває красу оточуючого світу.

Будьте уважні до творчих проявів своїх дітей!

Створюйте умови для розвитку їх твор­чих здібностей!

Умови оптимального розвитку творчих здібностей дітей:

·       Створіть удома куточок, де б дитина змогла діяти у будь-яку хвилину малюва­ти, ліпити, різати та клеїти щось нове.

·       Уникайте недоброзичливості в оцінках результатів малювання, ліплення, інших видів роботи з папером.

·       Завжди відповідайте на питання, з якими до вас звертається дитина, якими б безглуздими, на вашу думку, вони не були.

·       Надавайте можливість дитині бути на самоті зі своїми думками, пошуками, іде­ями.

·       Не поспішайте прибрати роботи дітей (малюнки, аплікації, поробки), будь-куди їх сховати.

·       Підтримуйте спроби дітей знову і знову повертатися до своїх робіт, щоб їх повторити чи зробити кращими.

·       Підтримуйте спроби дитини висловити свої ідеї словами.

·       Говоріть своїм дітям, що вони талановиті та здібні.

·       Знаходьте слова підтримки для творчих починань своєї дитини, адже во­на намагається робити не тільки для се­бе, але й для вас близьких їй людей.

·       Оточуйте дітей творами народно-прикладного мистецтва, репродукціями відомих світових та вітчизняних художників,цікавими  книжками з ілюстраціями; читайте дітям казки оповідання, вірші; слухайте кращі твори світової та вітчизняної музичної класики для дітей та т.і..

Чим більше умов ви створите для своїх дітей, тим більша вірогідність того, що діти виростуть чуйними до краси оточую­чого світу, розвинуться емоційно та ду­ховно , а творча енергія знайде свій позитивний вихід.

Завідуюча Дубініна О.С.